Otevřít

Sledujte novinky z oboru a oXyShopu

Trendy, tipy a sem tam i něco ze zákulisí

7 nejčastějších otázek, proč a jak rozjet své podnikání na marketplace

16. června se konala panelová diskuze našeho partnera Asseco Solutions zaměřená na marketplaces. Co to marketplace vlastně je? Pro koho je vhodný? Kdy se skrz něj vyplatí inzerovat? Za jaké ceny? Na to a spoustu dalších praktických otázek odpovídali nejen Lukáš Lesovský a Martin Sokol z oXyShopu, ale také zástupci Alzy, Mallu, Balikobotu, PC Help a Saperty. Odpovědi na ty nejpalčivější otázky z diskuze vám nyní přinášíme v článku.

15. červenec 2021

10 nejpalčivějších otázek, když zvažujete služby fulfillment centra

Je váš současný sklad na hranici svých kapacit? Trápí vás nedostatek zaměstnanců v sezoně? Potřebujete zefektivnit skladové procesy a přemýšlíte o využívání fulfillment centra? Nejste si ale jisti, jak přesně taková služba funguje? Vyzpovidali jsme pro vás CEO Fulfillment by Authentica, pana Martina Hasilíka, který nám prozradil, jaké otázky jejich klienti nejčastěji řeší.

1. červenec 2021

Smart personalizace: e-shopům může zvýšit obraty až o třetinu

Představte si kamenný obchod s ochotným prodavačem, který je připravený poradit zákazníkovi s nákupem. Aniž by ho jakkoliv manipuloval, nabídne mu v danou chvíli přesně to, co chtěl – případně i něco potřebného navíc. Stejnou situaci teď překlopte do online prostředí: zákazník zůstává, pružného prodavače jen nahradí šikovný algoritmus strojového učení. A na světě je nástroj, který zvedá obraty e-shopů až o čtvrtinu.

15. červen 2021

Co všechno potřebujete vědět, když zvažujete outsourcing skladu?

V posledních letech se oblast e-commerce rozvíjí stále rychleji a pozvolna se mění způsob uvažování zákazníků i trendy v oblasti logistiky. Jedním z takových trendů je i samotné provozování vlastního skladu. Pokud vlastníte e-shop a skladovou logistiku řešíte svépomocí, určitě jste se už někdy setkali s obtížemi, které se čas od času mohou vyskytnout. S přibývajícími skladovými položkami se může komplikovat i proces pickování, koordinace pracovníků, vychystávání objednávek, a tím vzniká prostor pro chybovost. Podnikání online má ovšem jednu nespornou výhodu, a tou je možnost outsourcingu logistiky třetí stranou, díky které vás tyto problémy nemusí trápit. Co všechno ale potřebujete vědět, než některou z třetích stran oslovíte?

27. květen 2021

Google Data Studio: pomocník č. 1 pro manažery v e-commerce

Kvalitní data mají cenu zlata. Pokud pracujete jako manažer v e-commerce, určitě to dobře víte. Zároveň ale možná nemáte kapacitu zabředávat do složité datové analytiky. Máme pro vás proto elegantní řešení. Google Data Studio je cenný nástroj business inteligence, který vám pomůže při důležitých marketingových a obchodních rozhodnutích. A dvě motivační zprávy hned na úvod: 1. nemusíte být zrovna IT guru, abyste se ho naučili ovládat. 2. Stejně jako Google Analytics je Google Data Studio zdarma.

13. květen 2021
Celkem 44 záznamů
<<Předchozí1238Další>>