Otevřít

Specializace oXyShopu: front-end developer

Co na svou práci říkají naši front-end developeři?

8. listopad 2019

Front-end developer navazuje na práci UX designéra a grafika. Na základě jejich návrhu připravuje vnější podobu e-shopu. To, co vytvoří, je pak to první, co klient uvidí. Front-end developer připravuje responzivní šablony, uživatelsky přívětivou administraci i klientskou část e-shopu. HMTL, CSS, JavaScript, Vue.js, Bootstrap, Twig, Smarty – to jsou hlavní nástroje front-end developerů v oXyShopu. Co na svou práci říkají, co je baví a motivuje?

Vyzpovídali jsme naše front-end developery. Zjistili jsme, co je na práci v oXy baví, jak to v jejich týmu funguje a kde čerpají inspiraci.

Co tě na práci v oXy baví?

 • Michal: Vyhovuje mi, že oXy není malá firma. Jako nováčkovi se mi líbila možnost absolvovat kolečko po firmě, i teď je moje práce pestrá. Mimo to se mi líbí hodně neformální, uvolněná atmosféra, která v oXy panuje. V týmu se často bavíme o velmi bláznivých tématech ze všech odvětví, a při práci se i nasmějeme.
 • Filip: Práce na nových věcech a zdokonalování funkcionalit.
 • Ludvík: Vyhovuje mi pracovat na jednom komplexním projektu, který mohu neustále rozvíjet. Na práci v oXy si cením především pohodového kolektivu.
mrkvička1
mrkvička1

Co bys řekl o práci v oXy a jak to ve vašem týmu funguje?

 • Ludvík: Každý v týmu má možnost říct svůj názor nebo přijít s nápadem, což je skvělé. Cením si možnost volby, nejen vývojových nástrojů, balíčků, rozšíření apod., ale samostatnost v rozhodování, jestli sáhneme po hotovém řešení nebo vyvineme naše vlastní. Podstatné jsou výsledky a fungující řešení.
 • Michal: Pro oXy pracuji už několik let a za tu dobu jsem měl možnost vystřídat různá vývojářská oddělení a týmy: od pronajímaných e-shopů, přes střední řešení, až po současná velká řešení. Práci bych nazval velmi různorodou. A co se týmu týče, nejvíce mi vyhovuje práce v menším kolektivu. Nepanuje pak přílišná “byrokracie”, ale můžeme si hledat řešení problémů po svém.
 • Tomáš: V našem týmu panuje více než přátelská atmosféra. Každý den je sranda, takže pak i práce jde lépe od ruky. A když náhodou nejde, tak je tu vždy někdo, kdo ochotně poradí.
 • Filip: Vše funguje skvěle.

Kde čerpáš inspiraci a jak se vzděláváš

 • Tomáš: Každý den se posouvám. Už jen díky tomu, že pracujeme na různých projektech a o každý e-shop se staráme individuálně. Na šablony používáme třeba Twig a Smarty a o buildování assetů se nám stará Grunt nebo Webpack. Spousta našich velkých klientů vyžaduje prvotřídní kvalitu odvedené práce, a právě proto je potřeba se neustále posouvat dopředu. Ale když práce baví, jde to samo :-)
 • Ludvík: Inspiraci čerpám jak od kolegů, tak online. Pro vzdělání pak využívám formu samostudia a dotovaných školení, například na JavaScript nebo Vue.js.
 • Michal: V oXy pracuji přes 9 let. Dřív jsem se považoval za grafika a kodéra, v té době šlo hlavně o práci s HTML, CSS a Illustratorem a Photoshopem. Po asi 2 – 3 letech jsem se naučil pracovat v JavaScriptu a teď se profiluji víc jako front-end developer. Momentálně mám možnost budovat novou aplikaci tzv. "na zelené louce". Je to celkem “horká” novinka a já tak mám možnost získat další zkušenosti. Aktuálně se seznamuji s frameworkem Vue.js.
 • Filip: Google, školení, front-end srazy.
DSC_9401_small
DSC_9401_small
DSC_9401_small
DSC_9401_small
DSC_9401_small
DSC_9401_small
fotosmall
fotosmall

Jak tě oXy posunulo?

 • Tomáš: Posunulo mě dost. V oXy máme možnosti a čas zavádět nové postupy a moderní technologie a je potřeba refaktorovat starý kód. S tím nám pomáhají nástroje jako Stylelint pro sass a Eslint pro JavaScript.
 • Filip: Kupředu. :-)
 • Ludvík: Ve firmě jsem od ledna. Nová pro mě je zkušenost s agilním vývojem a taky, jakým způsobem se pracuje na velkém projektu, jako je Globus. Posun vnímám i v DevOps zkušenostech, např. s fail servisem a bezvýpadkovým nasazením.

Chcete se dozvědět více? Podívejte se na našeho průvodce specializacemi!

Průvodce specializacemi oXyShopu

Chci pracovat pro oXyShop