Otevřít

Příběh oXyShopu: marketingová specialistka

Z koordinátorky školení a workshopů k nadšené marketingové specialistce

12. červenec 2020

Lucka k nám nastupovala ještě při škole, a to na pozici koordinátorky školení a workshopů. Jaká byla její cesta k marketingové specialistce? Jak se jí podařilo skloubit práci se školou, a kam by ráda své kroky směřovala dál? Inspirujte se Lucčinou pracovitostí, odhodláním a trpělivou prací na sobě.

Luci, na jaké pozici jsi u nás začínala?

  • Nastupovala jsem na pozici koordinátorka školení a workshopů.
marketing
marketing

Co tě na této pozici lákalo?

  • Novou práci jsem vlastně hledala po mém návratu z Portugalska, kde jsem byla asi 6 měsíců. Když jsem se pak vrátila, věděla jsem, že si chci najít takovou pozici, která mi pomůže dostat se více do marketingu. Ten to obor mě totiž už dlouho lákal, ale neměla jsem v něm až takové zkušenosti, abych mohla rovnou dělat marketingovou specialistku.
  • No a pak jsem našla pozici koordinátorky školení a workshopů a věděla jsem, že na této pozici bych se mohla cítit jako ryba ve vodě. Měla jsem totiž už dříve zkušenosti s organizováním eventů, bavilo mě to a byla jsem do toho celkem nadšená. A tak když jsem zjistila, že koordinátor spadá pod marketing, měla jsem jasno, věděla jsem, že tuhle pozici chci dělat. A myslím, že to nadšení viděly i holky na pohovoru, tak mě vzaly (smích).

Říkáš, že si už dříve měla s organizováním eventů zkušenosti, co jsi teda přesně dělala?

  • Abych na tohle odpověděla, vrátím se trošku zpátky. V roce 2016 jsem odjela na Erasmus do Slovinska, kde jsem se zamilovala nejen do této země, ale i do erasmáckého lifestylu. Takže když jsem potom přijela zpátky do Česka, zapojila jsem se do neziskové organizace ISC, která se stará o přijíždějící Erasmáky.
esn
esn
  • A právě pro ně jsem organizovala různé výlety, party, plesy a další akce. Všechno jsme to dělali zadarmo, protože nás to prostě bavilo. Pak jsem před Portugalskem odjela na léto pracovat na Maltu, kde jsem dělala prakticky to samé, jen pro studenty tamější jazykové školy. A právě proto mě pak, po příjezdu z Portugalska, práce koordinátorky v oXy zaujala, protože vlastně byla taky o tom něco organizovat.

Jak dlouho jsi na pozici koordinátorky byla?

  • Více méně tuto pozici dělám do teď, jen teď se na to nabalil ještě marketing jako takový. Do oXy jsem nastupovala na částečný úvazek, abych všechno stíhala se školou. Postupně jsem ale začala dělat i jiné, marketingové, činnosti. Například mailing, články na blog a tak. Začalo toho být zkrátka víc a víc, až jsem na čas práci koordinátorky přestala dělat úplně a věnovala jsem se čistě marketingu. Slečna, která po mě pozici koordinátorky převzala, ale odešla, a tak jsem si tuto pozici vzala zpátky pod sebe.
luci
luci

Teď působíš na pozici marketingové specialistky, co máš tedy všechno na starosti?

  • Kromě organizace školení, workshopů nebo webinářů řeším hlavně content. Mám na starosti redakční činnost, takže řeším, kdy jaký článek vyjde na blogu, co budeme posílat v pravidelném mailingu, pod palcem mám i sociální sítě. Zároveň obsah i vytvářím, takže píšu články nebo koordinuji činnost copywriterek.

Jak jsi práci stíhala se školou?

  • Když jsem do oXy nastupovala, měla jsem jen částečný úvazek, takže se to dalo stíhat. Rozvrh jsem si dělala sama a snažila jsem se ho vždycky uspořádat tak, abych měla předměty buď v jeden den nebo spíše ráno a pak až odpoledne. Výhodou bylo, že práce v oXy je hodně flexibilní, a tak jsem si školení mohla přizpůsobovat sama sobě a mým časovým možnostem. Horší to pak bylo, když jsem nastoupila na plný úvazek a do toho jsem ještě prezenčně dodělávala magisterské studium. Tohle období trvalo asi rok a bylo to už hodně o dobrém time managementu. Člověk si musí umět zorganizovat svůj čas, a to nejen ve všední dny, ale i o víkendech. A musela jsem taky hodně ze svého volného času obětovat. Když ostatní jezdili o víkendech na výlety, já jsem seděla doma a dělala jsem projekty do školy, psala diplomku nebo dodělávala věci do práce. Nebyla to zábava, ale dalo se to stihnout, když člověk chtěl.
luc
luc
luci chlubná
luci chlubná
luci chlubná
luci chlubná
luci chlubná
luci chlubná

Co ti škola dala do práce nebo naopak práce do školy?

  • Škola mi do práce dala hlavně teoretické znalosti. Pomohlo mi to orientovat se například v marketingových pojmech. Co se praxe týče, za to vděčím ale určitě práci. Ono je fajn některé věci znát teoreticky, ale když je pak máš aplikovat v reálném životě, tak vlastně vůbec nevíš, kde začít. Ve škole jsem pak taky hodně čerpala z praxe, kdy jsem si lépe dávala věci do souvislosti nebo jsem se nemusela věci učit nazpaměť, protože jsem si pod nimi uměla něco reálně představit. Určitě mi to pomohlo, a to hlavně v učení na státnice, kdy jsem mohla přeskočit prakticky celý marketingový okruh (smích).

Teď už máš po státnicích, co teda plánuješ dál?

  • Marketing mě baví, takže bych v něm určitě chtěla pokračovat dál a dál se v něm rozvíjet. Jsem ráda, že jsem mohla načerpat zkušenosti už při studiu, a tak si teď, po státnicích, nemusím hledat práci s nulovými zkušenostmi. Ono totiž mít titul je fajn, ale co se praxe týče, tak člověk po škole nic neumí a musí ty znalosti načerpat někde jinde. Takže jsem teď ráda, že se mi podařilo zvládnout dohromady školu i práci, protože bez toho bych teď nebyla tam, kde jsem. A za to teda vděčím i oXy, že mi umožnilo posouvat se kariérně dál a učit se neustále nové věci, díky kterým můžu růst.
státnice
státnice