Otevřít

Cestovatelé v oXyShopu: Slovinskem na kánoích

Na kánoích řekou Soča a Korytnica

16. červenec 2020

Naši vývojáři Kuba, Martin a Vojta vyrazili 3. 7. 2020 na prodloužený víkend do Slovinska sjet na kánoích řeky Soču a Korytnicu. Jaké zážitky z cesty mají?

Neměli jste problém s přejezdem hranic, kvůli koronaviru?

  • Kuba: V den, kdy jsme jeli, bylo oznámeno zpřísnění pravidel pro vstup na území Slovinska pro Čechy. Od půlnoci toho dne nás vlastně neměli pouštět. Dostali jsme echo, že nemáme jet přes italské hranice. Jak jsme se jim vyhýbali, dostali jsme se na nějakou lokální hranici, kterou přejíždějí jenom Slovinci a Rakušáci. Tam nás stopli slovinští pohraničníci, že máme jet okamžitě zpátky do Itálie. Nakonec jsme je nějak ukecali, že jedeme na vodu a projeli jsme. To bylo v pátek ve 22:00. Druhá část výpravy přijela až půl hodiny po nás, a to už na hranicích nestál nikdo, takže projeli bez kontroly. Což je docela vtipný, vzhledem k tomu, že měli zpřísňovat pravidla. No a když jsme se v pondělí 6. 7. vraceli do ČR, tak Slovinci zase pravidla zmírnili, takže už vstup k nim z ČR nebyl problém. Takže po tu dobu, co jsme tam byli, jsme tam vlastně neměli být. Stihli jsme to tak tak, dvě hodiny předtím, než by to bylo „na černo“.

Jaké to na vodě bylo?

  • Martin: Málo vody, bylo to zkrátka hodně technické ježdění - náročné na manévrování, na techniku parkování a tak.
  • Kuba: Koupali jsme se v devíti stupňové vodě. Dokonce někteří dobrovolně.
kajaky
kajaky

Proč jste si vybrali zrovna kánoe?

  • Kuba: Protože je to to jediné, na čem umíme pořádně jezdit.
  • Martin: To za prvé a za druhé je má kámoš doma na skladě.
kánoe
kánoe
kánoe
kánoe
kánoe
kánoe
kánoe
kánoe

A už jste někdy takhle byli?

  • Martin: Loni spolu na Botiči. Odtamtud máme zážitek s mrtvolou.
  • Kuba: Dopluli jsme k nějakému jezu a teď tam všude policejní auta, tak jsme si mysleli, že je to cvičení ve vodě s nějakou figurínou. No a byla to tak trochu mrtvola. Nevíme co přesně se stalo, ale pokračovali jsme v cestě normálně dál, předtím stál hasič a ukazoval, kudy máme jet.
výhled
výhled

A nějaké zajímavé zážitky z letoška?

  • Kuba: Vyhecovali jsme dva kamarády, co nikdy nedělali žádnou turistiku, aby si s námi vyšlápli 1200 m převýšení bez výbavy, bez jídla, bez pití. Rozhodli se z minuty na minutu, tak se nestihli pobalit a jediné pití tam měl Vojta. Takže tři lidi o jeho zásobách. Nebyl z toho úplně šťastný.
  • Martin: Ještě jsem si dělal campingovou vestavbu do auta a tam jsem ji poprvé ozkoušel.

A čím jste se bavili po večerech?

  • Kuba: Kromě grilovaček a deskovek jsme pořádali souboje v AZ kvízu. To můžu říct, že je super moderní způsob řešení konfliktů. Místo aby si někdo navzájem rozbil hubu, tak si dá vědomostní souboj. Můžu to vřele doporučit.