Otevřít

Cestovatelé v oXyShopu: Roadtrip po západním pobřeží USA

Autem přes státy Kalifornie, Nevada a Utah

31. červenec 2020

Další díl blogového seriálu Cestovatelé v oXyShopu nás zavede do USA. Marek z marketingového oddělení projel se svou přítelkyní během dvou týdnů v srpnu 2016 autem část západního pobřeží – státy Kalifornie, Nevada a Utah.

Los Angeles

Náš roadtrip začal v LA, kde jsme přiletěli z Londýna a strávili tam první tři dny. Neubytovali jsme se právě v nejvíc „safe“ čtvrti. Na benzínce jsme tam potkali zřejmě nějaké gangy, hispánce v takových těch skákacích autech. Ale nic se nám nestalo, takže v pohodě.

V LA jsme navštívili takovou tu klasiku – Hollywood Sign, Beverly Hills, Hollywood obecně. Byli jsme i v Universal studiích, to bylo zajímavý. Akorát bylo asi 50 stupňů, takže jsme málem umřeli a všude byla hromada lidí.

LA
LA

Universal Studios jsou udělaná jako zábavní park. Nestihli jsme projít všechno, ale viděli jsme Simpsonovi, Harryho Pottera, Transformers, Mimoně… Atrakce v Universal Studios jsou buď digitalizované nebo je máš normálně jako dráhu. Třeba Simpsonovi byli digitalizovaní, takže nasedneš do vozíku a něco se ti tam promítá, „lítá to“ s tebou, něco jako 5D kino, což mě teda nedělalo moc dobře. Ale třeba Jurský Park, což je myslím nejstarší atrakce tam, tak to jedeš po vodě na lodičkách, pak sjedeš takový sešup a na konci na tebe vybafne T-Rex.

Taky jsme objížděli pláže, Santa Monica, Long Beach a další. Byli jsme i v Malibu, což je taková „posh“ pláž.

San Francisco
San Francisco

San Francisco

Přejezdem podél pobřeží jsme se dostali do San Francisca. Zastavili jsme se mimo jiné v Santa Cruz, což je „mekka“ surfařů - tady vlastně vzniklo surfování. Bohužel my jsme nesurfovali, protože jsme se zdrželi jen asi na 3 hodiny. To je obecně problém roadtripů, pokud na ně nemáš měsíc, tak každý den ujedeš 300–500 kiláků. Tím, že Amerika je hodně roztahaná, dojedeš na jedno místo, rychle se koukneš a jedeš zase dál. Ale cesta podél oceánu je hezká.

I v San Franciscu jsou místa, která jako turista prostě musíš obejít. Jako třeba takový červený most slavný (smích) a Alcatraz, kde jsme se nedostali, protože jsme vstupenky neřešili nějak dopředu a oni nám pak řekli „jojo, klidně, ale první volné místo máme za dva a půl měsíce“. Takže jsme si prošli City Center, nábřeží, samozřejmě Golden Gate Bridge. Taky Coit Tower, vyhlídkovou věž. Vždycky, když je někde nějaká věž, tak tam jdu, abych se mohl rozhlédnout po městě.

Dále jsme se svezli legendárníma „šalinama“, které v San Franciscu jezdí do neuvěřitelného kopce a podívali se asi na nejzakroucenější ulici světa Lombard Street.

Alcatraz
Alcatraz
Alcatraz
Alcatraz
Maruna
Maruna
Alcatraz
Alcatraz

Lake Tahoe

Tahoe je takový dream place. Místní to tu mají fakt krásné, protože jezero je obklopené horami, takže v létě jezdí na kole, vodních lyžích a koupou se, zároveň mají na horách asi 8 měsíců v roce sníh, takže můžou zase lyžovat a podobně. Pohybují se tam takový typičtí Kaliforňané, co jsou free, přijedou autem, vytáhnou piva z kufru a zhulí se na pláží. (smích)

Lake Tahoe
Lake Tahoe

Přítelkyně má v Tahoe kamarádku, která se v USA provdala a její muž tam dělá průvodce. Takže nás provedl, zašli jsme na Emerald Bay, což je vlastně nejfocenější místo Ameriky. A pak jsme odpočívali, několikrát se koupali, takový chill. Tam by se mi líbilo žít. Akorát nám v této oblasti ukazovali nějaký baráky, třeba takovou větší chatičku, která stála třeba 8 milionů dolarů.

Yosemite
Yosemite

Yosemitský národní park a Národní park Sequoia

Právě ten rok byly hrozný vedra a všechno bylo strašně vyschlý. No, asi by bylo lepší, kdybychom jeli třeba někdy v říjnu. Proto jsme si v Yosemitském parku dali jenom takový krátký hike.

V Sequoia National Park jsou obrovské sekvoje, nejznámější je General Sherman Tree.

Death Valley

Přes Death Valley jsme jeli do Las Vegas. Cesta byla docela hustá, protože jsme začali trochu bloudit, moc jsme nevěděli kudy, a ještě jsme se chtěli najíst, neměli jsme vodu, nic. Navigace nás zavedla do nějakýho úplnýho „nesmyslu“. Jeli jsme, najednou skončil asfalt a byla tam jen kamenitá cesta, vypadalo to jako v hororu Hory mají oči – z každé strany pohoří a jinak nic.

Death Valley
Death Valley

Nikdo kolem nás nejezdil, neměli jsme signál. No, kdyby se něco stalo, tak jsme tam asi umřeli. Takhle jsme jeli třeba hodinu a půl nebo dvě. Občas jsme narazili na nějaký městečko, který ale bylo úplný „ghost town“, totálně vybydlený. Dobrý pocit jsme z toho neměli. Nakonec jsme to nějak zvládli, dojeli jsme na nejznámější fotogenický místo v Death Valley. Přijeli jsme tam asi v osm večer a stejně bylo asi 58 stupňů – takže jsme jenom vyskočili z auta, něco vyfotili a jeli zpátky. Ještě jsme v tu chvíli zjistili, že máme nějakou rupturu na pneumatice, nějakou dírku, která sice nebyla skrz, ale byla vidět. Takže jsme s tím jeli do Vegas a jenom doufali, že nám to po cestě třeba nevybuchne.

Vegas
Vegas

Las Vegas

Ve Vegas je dobrý, že všechny hotely jsou poměrně levný, takže jsme bydleli asi v nějakém 38. patře hotelu, výhled byl fajn. Výhoda je, že ve všech hotelech je vždycky i bazén. Ve výsledku Vegas vlastně taková hitparáda není. Je to prostě uměle vytvořené město v poušti.

Něco jsme hodili do automatu v casinu, ale je vtipné vidět ten rozdíl oproti filmům, tu realitu. Ve skutečnosti do casina chodí úplně obyčejní Američani, kteří „hákujou“ na to, aby si mohli hodit pár dolarů do automatu a zkusit štěstí. Nikde nepotkáš kravaťáky. Ti jsou možná někde v jiným patře a hrají trošku jinou hru. Jinak jsme prošli Las Vegas Boulevard, všude světla, fontány, nesmysly. Zašli jsme do burgrárny, kterou má herec Mark Wahlberg, taky jsme něco ponakupovali, protože ve Vegas je hodně outletů. Zajeli jsme na Las Vegas Sign, u kterého se fotí snad všichni. No a vlastně tam jinak nic moc není.

Grand Canyon, Antelope Canyon, Zion

Na závěr naší cesty nás čekaly národní parky Zion, Grand Canyon a Antelope Canyon. Všechno je to hezký a zajímavý, příroda je úplně jiná než u nás. No, kdybych tam jel ještě jednou, tak bych se proletěl nad Grand Canyon vrtulníkem, abych toho viděl víc.

AC
AC
AC
AC
AC
AC
AC
AC