Otevřít

Sledujte novinky z oboru a oXyShopu

Trendy, tipy a sem tam i něco ze zákulisí

Nespoléháte se v propagaci eshopu na příliš málo zdrojů?

Ujistěte se, že využíváte maximum možných propagačních kanálů. Spoléhat se hlavně na Seznam je vzhledem k nedávné změně fulltextových výsledků a jejich negativnímu dopadu na řadu webů docela risk. V tomto krátkému článku zjistíte, že způsobů propagace vašeho eshopu je více, než jste si možná dosud mysleli.

Marek Walder
29. srpen 2014

Nová verze vyhledávacího algoritmu Seznam.cz hýbe pozicemi

Seznam.cz změnil algoritmus svého fulltextu a hlavně česká SEO komunita má o čem debatovat. Avizuje změny výsledků kolem 28 procent. Lze to přibližně interpretovat tak, že se mezi deseti výsledky na první stránce objeví tři jiné. Takové je oficiální vyjádření. A co na to eshopy? Dotkne se jich nějak tato změna?

Marek Walder
27. srpen 2014

Pro Google je kvalitní ten e-shop, který je kvalitní pro uživatele

Co to znamená? Pokud máte originální a atraktivní popis produktu, obsahující přehledně všechny důležité informace, navíc máte svoji fotku produktu, zachycující právě ty detaily, které jsou pro představení zboží potřebné, jistě je to pro návštěvníka kvalitnější prezentace než obecný, leckdy přeložený text s fotkou, dodaný výrobcem, sdílený s dalšími stovkami e-shopů. Stejně to vnímají i vyhledávače.

Marek Walder
13. srpen 2014

Jde obnovit smazaný účet Google Analytics?

Takové normální pondělní dopoledne. Na stole Pu- Ehr, ve sluchátkách Master of Puppets. Vesele si klikám a prásk ho! Smazal jsem klientovi účet Google Analytics. Ježíšmarjá! Údaje několik let fungujícího e-shopu nenávratně pryč? Totální panika. Puls 160. Mžitky před očima. Data nepůjde obnovit, data nepůjde obnovit – opakoval jsem si poslední hlášku pořád dokola.

Marek Walder
16. červenec 2014

Jak přejít na nové řešení a vydělat - případová studie eshopu Teamstore.cz

S přechodem eshopu ze starého řešení na nové se setkáváme stále častěji. Analytik a specialista online marketingu Marek Walder nám představil jednoho ze svých zákazníků, který si tímto procesem prošel. Od první společné schůzky uběhlo necelých 6 měsíců. Co se během této krátké doby dělo s tržbami a návštěvností webu? Vyletěly nahoru. V podstatě okamžitě.

Marek Walder
9. červen 2014

Jak se e-shopům inzeruje v novém katalogu Firmy.cz?

Zápis zdarma a aukční systém. Chcete být vidět? Nabídněte víc – říká Seznam prostřednictvím služby Firmy.cz. Spuštění její nové verze začátkem dubna vyvolalo v českém internetovém prostředí dost velký rozruch. Překonat ho můžou leda očekávané změny na Mapy.cz. Ale nefabulujme. Nás bude zajímat především to, jak se na nové Firmy.cz dívá s odstupem času tuzemská e-commerce. Čeští e-shopisté stále mlčí. Že by ticho před bouří?

Marek Walder
27. květen 2014
Celkem 337 záznamů